BILT 2023/24 TİYATRO METİN SEÇMELERİ BAŞLIYOR!

Bilt, oyun yazarlarının oyun metinlerini geliştirmeleri ve sahneye taşımaları için oyuncu, sahne ve gerekli diğer tüm desteği sağlamayı hedefliyor.

 

Türkçe ve İngilizce oyun metinlerine açık olan Bilt, oyunlarınızı bekliyor. Oyunlar Bilt’in posta kutusuna ulaşma tarihine göre sıraya konulup değerlendirilecektir. Her oyun değerlendirme kurulumuzdaki üyelerimizin en az üçü tarafından okunacaktır. Üyelerimizin  bilgilerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Seçilmeyen oyunların yazarlarına geri bildirim yapılmayacaktır. Seçilen oyunların yazarlarına telefon veya e-posta aracılığıyla ulaşılacak; yazar Bilt’e davet edilerek birlikte bir yol, zaman haritası çıkarılacaktır. Bu yol haritası, oyunu geliştirmek adına yazar ile yapılacak dramaturji çalışması, daha sonra bir okuma provası ve oyunun sahnelenme olasılığı üzerine bir plan yapılmasını içermektedir. Okuma provası seyircilere açık olacağından yazarlar, oyunları hakkında seyirci ile görüş alışverişinde bulunma imkanına da sahip olacaklar.

 
Oyun metninde yazarın gerçek ismi yerine rumuz kullanması önemle rica olunur. Kısa oyun, uyarlama, müzikal, daha önce sahnelenmiş oyunlar, çocuk oyunları ve ayrıca tamamlanmamış metinler değerlendirmeye alınmayacaktır.  
 

Son başvuru tarihi: 30 Mart 2024

 

ÖNEMLİ NOT: Oyunlar Times New Roman fontuyla, 12 Punto ve 1.5 satır aralığı ile yazılmış olarak, PDF dosyası şeklinde yollanmalıdır.

 

Oyun Yükleme Aşamaları

  1. Aşağıdaki butona tıkladıktan sonra sistem kişisel mail hesabınıza giriş yapmanızı talep edecektir.
  2. Girişi tamamladıktan sonra, karşınıza gelecek formu eksiksiz doldurup, dosyanızı yüklemeniz ve “Gönder” tuşuna basmanız gerekmektedir.
Close Menu